ANA SAYFA   DÖVME   PIERCING   GEÇİCİ DÖVME   DÖVME ÜCRETLERİ   PIERCING ÜCRETLERİ   DÖVME KURSU   TATTOO STÜDYO   İLETİŞİM

 

 

    Piercing Bakımları

    Göbek Piercing Uygulaması

    Kaş Piercing Uygulaması

    Dil Piercing Uygulaması

    Dudak Piercing Uygulaması

    Göğüs Piercing Uygulaması

    Kulak Piercing Uygulaması

    Burun Piercing Uygulaması

    Tragus Piercing Uygulaması

    Septum Piercing Uygulaması

    Genital Piercing Uygulaması

    Kulak Delinir

    Burun Delinir

    Piercing Küpeleri

    Piercing Hijyen Kurallarımız

    Piercing Malzemesi

    Dövme Hijyen Kurallarımız

    Dövme Bakımı

    Dövme Modelleri

    Dövme Tarihi

    Dövme Malzemesi

    Türk Dövme Tarihi

    Piercing Tarihi

    Lost Tattoo Piercing Hakkında

 

 

 

 

PROFESYONEL KALICI DÖVME BAKIMI

DÖVME BAKIMLARI

KALICI DÖVME BAKIMI

PROFESYONEL DÖVME BAKIMI

 
       
 

 

 

 

 

 

DÖVME BAKIMI

Profesyonel kalıcı dövmenizi yapıldıktan sonra dövmenizin ilk iki haftalık bir iyileşme süreci vardır. Bu dövmenizin iyileşme sürecidir. Kalıcı dövmenizin iyileşme sürecinde gerekli dövme bakımı (kalıcı dövme bakımı) ve ilaç tedavisini mutlaka yapmalısınız. Aksi takdirde dövmeniz ne kadar güzel yapılmışsa yapılsın dövme bakımı yapmadığınız takdirde yapılan kalıcı dövmenizden istediğiniz randımanı alamazsınız. Dövmecimizin size söylediği dövme bakımı hakkındaki kurallara kesinlikle uymalısınız. Bu sizin dövmenizin güzel bir görünüme kavuşması ve enfeksiyon kapmaması için gerekli bir bakımdır. Dövmeniz yapılırken vücuduz da ki deriye binlerce iğne girmekte olduğu için dövme bölgesi açık yara olur. Dövme yara kabuğunuzun iyileşme sürecinde dövme bölgenizin yara kabuğunu yumuşak tutmak için bepanthene sürülmelidir. Kalıcı dövmenizin yapım işlemi bittikten sonra dövme stüdyomuzda gerekli ilaçlar sürülüp kalıcı dövmenizin üstünü streç film ile kapatır dışarıdan enfeksiyon almasını engelleriz. İki saat sonra streç filmi çıkartmanız ve dövme yüzeyinizi kuru ve temiz bir peçete ile silmelisiniz.
                                                          
 Temiz elleriniz ile bepanthene krem sürmelisiniz. Bepanthene krem dövmenizin iyileşme sürecini hızlandırıp dövme bölgesinde oluşacak kabuklanmayı en alt seviyeye indirir. Bepanthene kremin bir diğer özelliği dövme bölgenize dışarıdan bulaşacak bakterileri engellemeyi sağlamak ve dövme üzerindeki deri yapısının hızlı bir şekilde yenilemesini sağlamaktır. Bepanthene kremi iki hafta boyunca günde beş kere elleriniz temizken sürmelisiniz. Dövme (tattoo) iyileşme süresinde oluşacak olan kabuklanmadan doğan hafif kaşınmadan dolayı dövmenizin üzerindeki kabukları kesinlikle yolmamalı ve kaşımamalısınız. Kalıcı dövmenizin üzerindeki yara kabukları doğal bir şekilde on gün içinde dökülecektir. Yeni yapılmış kalıcı dövmenize bir bakıyım amaçlı arkadaşlarınıza el teması yaptırmamalısınız. İnsan eli gün içinde birçok yerle temas ettiğinden arkadaşınız elinde bulunan bakteriler bu el teması nedeni ile sizin açık yara olan dövmenize bulaşa bilir. Bu temas sonucunda dövmeniz enfeksiyon kapa bilir. Yapmış olduğumuz dövmenizi ilk üç gün su temas etmemesi gereklidir. Bunun nedeni günlük hayatta kullanılan şebeke sularında dövme bölgenizin enfeksiyon kapmasına neden olacak bakterilerin barındırmasıdır. Dövme bakımı kurallarına uyduğunuz da dövmeniz sağlıklı bir şekilde iyileşecek ve doğal güzelliğine kısa bir sürede kavuşacaktır. Yapmış olduğumuz dövmeniz sizinle bir hayat geçirecektir. Dövmeniz de artık sizin bir parçanızdır ne kadar iyi bakarsanız dövmeniz de o kadar iyi olur. Dövmeniz yeni yapıldığı ilk bir ay direk güneş temasından kaçınmalısınız. İlk on beş gün havuz ve denizden girmemeliniz.
Kalıcı dövme bakımı hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından dövmecimizi araya bilirsiniz. Yukarıda anlattıklarımız güzel bir dövme sahibi olmanız kalıcı dövme yapımından sonra mutlaka yapılması gerekenlerdir.
dövme bakımı

 

 

 

 

 
     

   

                               PROFESYONEL DÖVME PIERCING GEÇİCİ DÖVME UYGULAMA STÜDYOSU

         © 1998 LOST TATTOO PIERCING DÖVME STÜDYOSUNUN WEB SİTESİ

www.losttattoopiercing.com.tr